Fond Pomník Julia Payera

Julius Johannes Ludovicus von Payer byl teplický rodák, významný horolezec, polárník, objevitel, kartograf a malíř, který se narodil 2. září 1841 v Šanově, součást dnešních Teplic. Na jeho památku byl založen v roce 2016 Spolkem přátel Volby PRO! Teplice fond, jehož cílem je zejména vznik pomníku Julia Payera v Teplicích.

Všechny fondy | Co jsou to fondy


Pomáháme měnit místo
kde žijeme a působíme

Připojte se k nám

E-bulletin

Více informací

Chcete poskytnout dar?

Sledujte nás na YouTube


Pošli video do České televize


Malujeme na zeď, úprava zdi Spolchemie v ulici Solvayova v Ústí nad Labem.


Informace pro novináře

Ústecká komunitní nadace je první českou komunitní nadací, jejíž počátky sahají do roku 1993 a jedinou otevřeně grantující nadací pro území okresů Děčín, Litoměřice, Teplice a Ústí nad Labem.

Komunitní nadace jako nevládní nezisková organizace za sedmnáct let své činnosti podpořila přes
1 300 projektů v celkové hodnotě více než 38 mil. Kč a vytvořila nadační jmění ve výši  přes 40 mil. Kč.

Při své práci klade důraz na maximální profesionalitu a transparentnost – každoročně prochází nezávislým auditem, je signatářem Etického kodexu nadací, je zakládajícím členem Fóra dárců (asociace českých nadací) a Transatlantické sítě komunitních nadací, a dlouhodobě byla podporována jednou z nejvýznamnějších nadací z USA Ch.S. Mott Foundation.

Veškeré další informace o naší nadaci, o komunitních nadacích v ČR i ve světě případně o dění v neziskovém sektoru Vám rádi poskytneme. V případě zájmu kontaktujte Kateřinu Valešovou, manažerku pro vztah s dárci.


Partneři: